Postovani molila bih vas da mi odgovorite na nekoliko pitanja. Naime spaljivala sam ranicu na grlicu pre mesec ipo dana, na kontroli je sve uredu i rdjen mi je bris. Nadjena mi je eserihija koli u cervikalnom brisu vaginalni je sterilan. Zanima me kako sam mogla da dobijem bakteriju, da li mozda putem intervencije? I da li mogu upraznjavati seksualne odnose sa partnerom uz upotrebu kondoma? Hvcala vam puno.

    Odgovoreno: 30. 10. 2013.
    • Poštovana,
      Verovatno vam je upala bila prisutna od ranije u cervikalnom kanalu, i to je bio uzrok vase upale grlica materice (cervicitis) koja je verovatno dugo trajala pa je izazvala ranicu, zamolite vaseg ginekologa da vam prepise adekvatnu terapiju, mozete da imate seksualne odnose sa upotrebom kondomom.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com