Poštovani, kasni mi već 10 dana, a nisam sigurno u drugom stanju, jer nisam imala seksualne odnose, i ranije mi se dešavalo da kasni, ali nikada ovoliko dugo. Šta predlažete da uradim? Hvala poštovana, proverite hormonski status, i uradite uz pregled posle 21 dan ciklusa da biste proverili da li su vam cisticni jajnici. Pozdrav zaboravila sam da napomenem da sam imala abortus u februaru, i da su mi od tad menstruacije neredovne, i ako biste mogli da mi pojasnite kada treba da uradim proveru hormona, a kada pregled. Hvala

    Odgovoreno: 30. 10. 2013.
    • Poštovana,
      Hormonski status proverite cim dobijate menstruacija (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa) , a uz pregled mozete da uradite sad (ako jos niste dobili) ili posle 21 dana ciklusa.