Postovani, imam pitanje u vezi kondiloma, naime na ginekoloskom pregledu ginekolog mi je ustanovio da imam kondilome medjutim kada mi je uradjen papa test rezultati su bili normalni. Od ginekologa nisam dobila nikakve detaljnije informacije sem da bih trebala kroz par meseci da dodjem ponovo na kontrolu. Sumnjam da to nisu kondilomi vec da je to iritacija koze i da su to bubuljice zbog urastanja dlaka jer se tako i ponasaju. Zanima me koje je vase misljenje o tome, s obzirom da nisam bila seksualno aktivna? Da li je moguce da budu gnojni kondilomi, da li to uopste postoji i da li moze preko papa testa da se utvrdi da li ih imam? Hvala.

    Odgovoreno: 30. 10. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima, da bi ste proverili vase stanje i da li imate upalu grlica materice (cervicitis) .

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com