Postovani, kada je najbolje da se uradi papa test? Koliko dana posle menstruacije? I cemu sluzi taj test?

    Odgovoreno: 29. 10. 2013.
    • Poštovana,
      Papa test moze da se uradi bilo koji dan ciklusa sem za vreme menstruacija, najbolje posle menstruacija, cilj papa test je praćenje i lečenje promena u vaginalnom delu grlića materice ili portio vaginalis uteri (pvu) , proučavanje premalignih i ranih malignih promena na grliću materice.