Dragi doktore, molim hitno odgovor. Radila sam hpv test i otkrili su mi tip 35 i 58. O čemu se radi, da li je opasno? Imala sam iv grupu vaginalnog sekreta, pa sam to rešila i pala na iii. Na kolposkopiji su mi našli nekoliko kondiloma partner sa kojim sam godinu dana uvezi je isto radio hpv test i on je negativan. Kako sam mogla da se zarazim, nisam imala pre njega partnera i odnose godinu dana - što bi značilo da seksualnim putem nije prenešeno. . . Molim vas za pomoć, šta da radim.

    Odgovoreno: 29. 10. 2013.
    • Poštovana,
      Bez panike, hpv tipa 35 i 58 nisu opasni i nisu infektivni, verovatno imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #121718

    • Dr Rami Aburas 01. 11. 2013.

      Razlicite su prakse u nacinu lecenja te upale u zavisnost od nalaza, u principu terapija zahteva upornost i trajnost. Procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu. Ginekoloska ordinacija “aras” http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras dr rami aburas dobracina 6/1 tel. 2622832 064 1188264 ramiaburas@hotmail. Com

    • Dogovoreno. Idem da skidam kondilome krajem naredne nedelje. . . A kako se leči upala grlića materice i koliko traje proces lečenja? Svakako ne bi imali odnose bez zaštite tokom lečenja, ali me zanima koliko to okvirno može da traje (znam da zavisi od slučaja do slučaja) , ali čisto da znam. Hvala puno

    • Dr Rami Aburas 30. 10. 2013.

      Mozete da imate odnose bez zastite, pozeljno je da izlecite upalu grlica materice (cervicitis) .

    • Dragi doktore hvala za odgovor. Sada mi je malo lakše. Da li smem da imam odnose sa partnerom bez zaštite, tj. Da li mogu da ga zarazim i prenesem njemu nesto?