Imam 26 godina, udata sam. Muž i ja već duže vreme pokušavamo da dobijemo bebu. Ja sam imala problema sa kukom i dalje ga imam. Dobijala sam inekcije diklofen i ohb. Od terapije sa inekcijama, počeo je da mi kasni termin. Prvo osam dana, pa 17 i sad 19. Ja sam se ponadala da sam trudna radila sam test posle drugog kašnjenja ali je bio negativan, i posle toga mi je kasnio 19 dana. Imam sledeće nedelje zakazano kod ginekologa i rengen kuka. Da li su inekcije mogle da utiču na ciklus? I da li da idem na rengen pre nego što posetim ginekologa (kojeg se bojim)

    Odgovoreno: 29. 10. 2013.
    • Poštovana,
      Diklofen i ohb nemaju veze sa menstruacijom, savetujem vam da proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa i prolactin samo 14 dan ciklusa) , takodje vam savetujem da uradite test za trudnocu pre rengen snimanje.