Postovani, u dilemi sam, naime, 11dc folikul 18mm na desnom jajniku. 13dc duzina uterusa 105mm anteroposteriorni promer 31mm transfezalni promer 52mm endometrijum 6mm. Folikul nije vidjen, a zutog tela nema. Nije mi jasno da li je ovulacija bila ili nije i koliko treba da prodje vremena da bi se formiralo zuto telo? Ciklus je bio 13. 10. 2013. Da napomenem da sam pre godinu dana imala jedan missed i imam policisticne jajnike ali su mi ciklusi redovni nakon operacije. Imam osecaj kao da cu dobiti svakog trenutka. . . Planiram drugu trudnocu! Molim vas za brz odgovor! Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 28. 10. 2013.
    • Poštovana,
      Cim nema folikul ni zuto telo onda nije doslo do ovulacija, cistici i policisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja, savetujem vam da proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol. Progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusai prloctin samo 14 dan ciklusa) .