Nakon normalnog porodaja dijagnosticirane su mi ove dijagnoze: ruptura cervicis uteri, ruptura parietis vaginae posterior, colpitis gravis, haemothoma vulneris episiotomiae, heamathoma partietis posterior vaginae. . . . Mozete mi objasniti sto je to tocno i kako da se najbrze oporavim, na sto trebam paziti, jako me boli, i nemogu jos sjedit nakon 35 dana

    Odgovoreno: 27. 10. 2013.
    • Poštovana,
      Bez panike, desava se, verovatno ste imali duze vreme upalu grlica materice (cervicitis) koja nije lecena adekvatno, zato je doslo do rupture grlica materice i ruptura deo vagine i doslo do blagi hematom episitomija i vagine kao post porodjajne komplikacije, sto je sanirano, savetujem vam za 2-3 meseca da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com