Postovani, vec 2 godine imam problem sa bartolinijevom zlezdom. Uradjeno je 6 incizija, vadjenje kapsule, marsupijalizacija. Poslednja incizija je bila pre 20 dana, sledeca upala je pocela vec nakon 7 dana iako sam pila antibiotike, pa sam se odlucila za vadjenje zlezde srebro nitratom. Kako mi je poceo ciklus a operacija se radi dok postoji absces, morala sam odloziti operaciju. U medjuvremenu se zlezda ispraznila sama, po prvi put. Ponovo sam uradila vaginalni, cervikalni i vb bris i pronadjena je eserihija koli. Do sada su svi brisevi bili uredni. Obzirom da nemam simptome peckanja pri mokrenju i sl, vec blagi bol zlezde otecenost i tvrdocu cele usne bez gnoja, da li postoji mogucnost da zbog eserihije imam bolove u nogama, posebno u butinama? I da li postoji mogucnost da je eserihija izazvana praznjenjem zlezde, obzirom da se desilo u kucnim uslovima, pa je nisam ispirala iznutra vec samo tusiranje i jod koliko sam mogla sama? Unapred hvala na odgovoru

    Odgovoreno: 27. 10. 2013.
    • Poštovana,
      Verovatno su vam simptomi sekundarne posledice upale grlica materice, savetujem vam da uradite kolposkopski pregled zajedno sa cervikalnim i vagibnalnim brisevima da biste proverili da li iamte upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com