Dobar dan, u avgustu kada sam bila na odmoru u srbiji primetila sam neke bradavice, otisla sam ginekologu i on je urado pregled i reekao je da su to kondilomi, zatim mi je uradio konloskopiju uzeo je analize za pap test i zatim napravio termin za laser vapore, medjutim kada sam otisla na zakazan termin ginekolog mi je rekao da nemoze da radi tu malu intervenciju iz razloga sto je pap test pozitivan treca a lsil grupa, hpv pozitivan, ondaa mi je predlozio da uradim biopsiju ciji rezultat glasi 1, 2, lsil, cervicis uteri, zatim mi je posle predlozio operaziju gde se odstanjuje jedan deo grlica materice. Posto sam ja bila na odmoru u srbiji i nemam zdravstveno osiguranje rekla sam doktoru da ja hocu to da obavim u italiji. M edjutim u italiji su mi uradill sve analize ponovo i naravno biopsiju koja je pokazala da imam cin 1, posl toga su mi reklli da je sve to u redu i da dodjem za 6 meseci na kontrolu. Jedina stvar koja me zbunjuje je to sto condillomi rastu i pojavljuje se novi mali cak i na spoljnjoj strani vagine. Slucajno sam nasla ovu stranicu i odlucija da vam pisem u nadi da ce te mi odgovoriti i unapred vam zahvaljujem za vas odgovor, inace ja imam 33 godina imala sam jedan porodjaj 97godine pusac sam nemam nikakve hroonicne bolesti, inace moja rodjena sestra je pre 10 godina operisala tumor na grlicu materice, jos jednom vas molim sta vi mislite o tome i da li je potrebna da se uradi operacija, ja sam zbunjena posto u srbiji doktor savetuje operaciju a u italiji doktor kaze da dodjem na kontrolu za 6 meseci, pa vas molim da mi vi kazete sta mi vi preporucujete? Hvala

    Odgovoreno: 26. 10. 2013.
    • Poštovana,
      Vas nalaz je posledica dugotrajne upale grlica materice (cervicitis) , razlicite su prakse u lecenje, moj licni stav, da operacija (conisatio) zadnja solucija jer ne resava uzrok nastajanje te uopale, ali ne znaci da se ceka 6 meseci, nego treba sto pre da krenete sa terapijom.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com