Postovani, preporuceno mi je da uradim dablle test, zanima me sta taj test pokazuje i koliko je siguran? U porodici imam brata od rodjene tetke koji je umno zaostao, tacan naziv njegove bolesti ne znam, a pored toga i ne govori, ima 11 godina. . . Da li je zbog toga neophodno da uradim test? I da li dablle test mora da se radi zajedno sa ultrazvukom ili ne? Cula sam da ultrazvuk zraci i da nije preporuchljivo da se cesto radi, a ja idem na 3 nedelje. . . Ovako se osecan dobro i trudnoca je u redu. . . Hvala unapred. Pozdrav, miljana

    Odgovoreno: 26. 10. 2013.
    • Poštovana,
      Double testu-om se utvrđuje eventualno postojanje hromozomskih anomalija. Smatra se da se zahvaljujući double testu u ovom ranom periodu trudnoće može otkriti gotovo 90 odsto svih naslednih bolesti. Uz pregledi ne ostecuju plod, to nije zracenje.