Postovani, imam genitalni herpes vec 10 godina koji se povremeno aktivira. Trenutno sam u 4 nedelji trudnoce i javila se neka promena na donjem delu ledja (tu mi se i ranije pojavljivao) . Da li je aktivacija virusa ovako rano u trudnoci opasna po plod, razlicita su misljenja, znam za opasnost pri porodjaju medjutim mene interesuje da li sada moze da osteti plod buduci da je virus u telu prisutan 10 godina. .

    Odgovoreno: 26. 10. 2013.
    • Poštovana,
      Nije dobro sto se sad pojavio herpes jer virus prolazi kroz telo, prolazi kroz placentu i moze izazvati anomaliju kod meska a posle i kod ploda ali nije sigurno, razlicita su misljenja, savetujem vam da se javite na patalogiju trudnoce u n. Fronta ili visegradska.