Postovani, imam pitanje u vezi sa mogucom trudnocom. Posljednju menstruaciju sam imala od 23. 9. Do 29. 9. Zasticen odnos, sa prezervativom, 30. 9. Imala sam bolove donjem desnom djelu stomaka 11. 10. I otisla sam u bolnicu gdje su jedni sumnjali na trudnocu, drugi na slijepo crevo, treci na vanmatericnu. Uradjen mi je ginekoloski pregled gdje mi je receno da imam zuto tjelo i nista drugo. 12. 10. Su mi uradjeni beta hcg nalazi koji su bili negativni, odnosno da nisam trudna. Jos nisam dobila menstruaciju, koja je inace u razmaku od 26-28 dana, uvjek redovna. Da li je moguce da sam trudna, da li je u tome preiodu kada sam radila nalaze, rano da se otkrije postojanje trudnoce. Hvala, dragana.

    Odgovoreno: 23. 10. 2013.
    • Poštovana,
      Niste trudni, savetujem vam kada dobijete menstruaciju da proveri hormonski status na sledeci nacin (fsh, elh, estradiol, progesteron 7, 14 i 21 dan ciklusa) i da uradite uz pregled posle 21 dana ciklusa da bi proverili da li su vam cisticni jajnici, obavezno da uradite i kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice     (cervicitis) .

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com