Poštovani, nedavno sam radila kompletan ginekološki pregled i danas dobila rezultate papa testa. Dijagnoza mi je upala miješanom florom i reaktivne promjene tipa metaplazije. Trebam napraviti cervikalne briseve na chlamydiu, (ureaplasma/micoplasmu i aerobe) . Možete li mi pojasniti što to sve znači i je li ozbiljno? Zašto moram ove briseve još raditi? Unaprijed hvala.

    Odgovoreno: 23. 10. 2013.
    • Poštovana,
      Verovatno imate upalu grlica materice (cervicitis) , zato su vam trazeni ti brisevi koji treba adekvatno leciti, zato su vam trazeni ti brisevi.