Postovani, pijem kontraceptivne pilule novynette, sa kutijom sam zavrsila u sredu. Nesto redja stolica (ali nije dijareja) javila se u petak. U nedelju sam imala seksualni odnos, a u ponedeljak sam dobila ciklus. Danas opet imam probleme sa stolicom, s tim sto se ovog puta dijareja pojavila. Da li treba da brinem, obzirom da smo imali nezasticen seksualni odnos (jer pijem pilule) ili da nastavim sa pijenjem sledece kutije regularno? Hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 23. 10. 2013.

Komentari na pitanje: #121502

    • Poštovani, pijem Diane 35 pilule. Juče u 22:00h sam popila pilulu i kratko nakon toga, pola sata ili sat kasnije sam imala malo ređu stolicu, ali ne baš obilan proliv, stoga sam mislila da nema potrebe za dodatnom pilulom i da je pilula bila uspešno apsorbovana. Nakon toga sam imala nezaštićene odnose, ali dečko nije ejakulirao u mene. Međutim, jutros sam ipak popila dodatnu pilulu, jer sam se uspaničila, ali je prošlo više od 12 sati od prve pilula i proliva. Da li je potrebno da se popije i pilula za dan posle? Hvala Vam unapred.