Poštovani, proteklih nekoliko meseci sam imala problem sa kandidom, da tako kažem, zbog izrazitog svraba i promene sekreta sam se javila ginekologu, propisala mi je lomexin vaginalete i ispiranje tantum rosom, nakon cega se svrab donekle smanjio, posle mesec dva sam opet tisla rekla mi je da i dalje imam i ponovo propisala lomexin, uz omicral kapsule nakon cega sam se definitivno resila kandide i na kontroli imala 2. Grupu sekreta, medjutim evo posle skoro pola godine ponovo uzasan svrab i sekret pa vas pitam da li uz lomexin povremeno ispiranje rastvorom sode bikarbone moze da se predupredi kandidijaza? Pozdrav

    Odgovoreno: 23. 10. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da se javite vasim ginekologu i da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima, medju vremenu mozete da se ispirate sa sodom bikarbonom.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com