Bila sam na pregledu, posto radimo na drugom detetu. Dr me je pregledao vs, papa, ultrazvuk i pregled. Vs je bio iii/vi a sutradan je papa iiia ascus (hpv inf) . Zakaze on meni biopsiju - uzme 3 uzorka i rezultati posle cronica cervitis i cgin low grade. Dr mi predlaze konizaciju koja ce biti 5-6 mm. Radila sam briseve na drugom mestu, cerviks je u redu, a vaginalni e coli. Molim vas da po vasem misljenju mi predloyite sta da radim. Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 23. 10. 2013.
    • Poštovana,
      Verovatno imate upalu grlica materice (cervicitis) , koju treba adekvatno leciti, inace razlicite su prakse u lecenju te upale. Moja praksa je da konizacijom se ne resava uzrok te upale nego samo posledica te promene.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com