Pozdrav! Molim vas za savet. Imam ranicu, koju sam spalila pre 8 godina i na prvoj kontroli je opet postojala. Tada je bila mozaicnog oblika, godinama se samo pratila. I dalje postoji. Javlja mi se krvarenje posle odnosa. U junu opet mozaik negativno bojenje, da bi dva meseca kasnije kada sam dovela hormone bila samo ranica koja zarasta sa pozitivnim bojenjem. U septembru od treeg doktora isto potvrdjeno, ranica u sanaciji. Hlamidija, mico i ureaplazma negativni, hpv negativan. U cervikalnom malo. Coli i candida, dr. Kaze nista strasno i vaginalete sa panklavom koje nisam iskoristila zbog ciklusa. Opet krvarenje, kako je bio vikend odem privatno kod ginekologa koji se slozi sa tum da je u sanaciji i da je to hronicna upala, terapija propovag i hipervag, naizmenicno. Kad sam stavila hipervag imala sam neki cudan osecaj, kao neko cupanje u stomaku. Sutradan cei dan, pa manji bolovi da bi mi se pojavila krv kao menstrualna, ali od menstruacije nista. Treba da dobijem za par dana oko 25. Doktor kaze da je to id stresa, posto treba da dobijem. Ja se izvinjavam na duzini posta, ali stvarno vise ne znam sa da radim kako da to izlecim, koje nalaze jos da uradim?

    Odgovoreno: 20. 10. 2013.
    • Poštovana,
      Ranica na grlicu materice je posledica dugotrajne upale grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.
      spaljivanjem ranice ne leci se uzrok njenog nastajanja.

      mi se bavimo time profesionalno, mozete da nam se javiti na bezplatne konsultacije. Procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com