Postovani, u sestoj sam nedelji trudnoce i osetila sam svrab i peckanje. Posto nisam mogla da docekam nedelju dana da odem kod lekara, stavila sam jednu canesten vaginaletu, ostale dve nisam, jer sam u medjuvremenu procitala da se canesten ne preporucuje u prvom trimestru. Moje pitanje je da li sam tom vaginaletom napravila neku stetu i da li smeju canesten vaginalete u prvom trimestru?

    Odgovoreno: 20. 10. 2013.
    • Poštovana,
      Bez panike, canesten se ne preporucuje u prvom tromesecju trudnoce a nije kontraindikovano, javite se vasem lekaru da vam uzme bris i da vam prepise adekvatnu terapiju.