Postovani, koristila sam dianne 35 zbog akni po licu godinu i po dana i ginekolog mi je preporucio da napravim pauzu od 3 meseca da izbacim vodu koja mi se nakupila u organizmu. Prva sledeca menstruacija posle pilula je dosla nakon 29 dana i bila uredna, nista neuobicajeno. Sada 35 dana i jos uvek nisam dobila menstruaciju. Uradila sam kucni test na trudnocu pre 2 dana i bio je negativan. Da li mozda postoje neki hormonski problemi i da li mogu da nastanu problemi nakon prestanka uzimanja kontraceptivnih pilula? Hvala.

    Odgovoreno: 20. 10. 2013.
    • Poštovana,
      Verovatno da postoji hormonski problem, zato vam savetujem da proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol. Progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa) i da uradite uz pregled posle 22 dan ciklusa da biste proverili da li su vam cisticni jajnici.