Postovani, moj problem je sledeci: pocela sam da pijem mercilon pilule kako je to u uputstvu napisano, prvi dan menstruacije, i uvek u isto vreme, medjutim od tada, a uskoro bi trebalo da zavrsim sa prvom kutijom, meni ne prestaje krvarenje, naime menstruacija mi je trajala uobicajeno, ali posle 7 dana se samo smanjila, ostao je braonkast sekret i dalje, i povremeno krvarenje. Osim toga imam bolove u jajnicima, sve vreme, umerene, ponekad se pojaca intenzitet, i tada se obicno javi, malo jace krvarenje. Takodje se javlja i posle sexualnog odnosa, nekad i za vreme istog. Osim bola u jajnicima i tog krvarenja drugih simptoma nemam. Mislila sam da je u pitanju reakcija na pilule, ali posto to vec duze vreme traje, sada sam vec jako zabrinuta, ne znam da li da prestanem sa uzimanjem pilula ili ne? Da li je to uopste moguca reakcija na tablete? Da li je moguce da imam upalu jajnika mozda? Ranije sam koristila jazz pilule, tada nisam imala nikakve simptome, sve je bilo u redu. Obracam se vama jer mi je svaki savet dragocen, posto trenutno nisam u mogucnosti da odem kod ginekologa. Unapred zahvalna, katarina

    Odgovoreno: 18. 10. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da se javite vasem ginekologu da proveri da li krvarite iz materice ili koa posledica promene na grlicau materice, tada treba da uradite kolposkopski pregled da biste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) ,

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com