Postovani doktore, 2009 mi je otkrivena ranica na grlicu. . Od tada redovno idem na kontrole, svakih 6 mjeseci. . I svaki put radim kolposkopiju i papa, dijagnoza mi je ectpia pvupapa je uvjek ii, vs ii, cervikalni briz u redu. . Prije pola godina sam sam uradila hpv. . Tj bez predolga mog ginekologa, pozitivna sam na hpv. . Ima sve osim 16 i 18, moja dr mi kaze da je moj "slucaj" i dalje za pracenje. Ja sam prije moje sadasnje dr. Isla kod dva druga ginekologa i istu su mi dijagnozu dali. Procitala sam na netu da etericna ulja pomazu u otklanjanju virusa hpv. . Da se primjenjuju vaginalno, na tampon. Da li alternativno lijecenje moze da skodi? Unaprijed hvala

    Odgovoreno: 17. 10. 2013.
    • Poštovana,
      Ranica na grlicu materica je posledica upale grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com