Imam 46 godina i dogadja mi se vec drugi put da krvarim duze od normalnog sedmodnevnog. Prvi puta mi se dogodilo pred godinu dana, kad sam krvarila punih mjesec dana. Nakon 20 dana krvarenja savjetovala sam se sa svojim ginekologom koji je nakon pregleda rekao da je u mojim godinam to normalno i savjetuje ciscenje ako krvarenje ne stane u roku tjedan dana. Krvarenje je prestalo u tom roku, nakon cega su mjesecna krvarenja bila normalna sve do ovg mjeseca. Sada mi krvarenje traje vec 14 dana i krvarenje nije u potpunosti cisto. Interesira me ako je to mozda jedan od simptoma menopauze ili moda nesto ozbiljnije zbog cega bi usput da navedem da nitko do sada nije imao takvih problema u mojoj familiji i nisam bila na ninakakvim tabletatama. Unaprijed zahvaljujem na vasem odgovoru.

    Odgovoreno: 16. 10. 2013.
    • Poštovana,
      Da, desava se da u ovom periodu imate takva krvarenja koja nastaju usled hormonskog poremecaja, zato savetujem da proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa) i pozeljno je da uradite uz pregled posle 22 dan ciklusa da biste proverili da li su vam cisticni jajnici.