Postovani, danas mi je 51 dan ciklusa i ja jos nisam dobila, radila dva testa i negativna su, e sada 38 dana ciklusa sam imala odnos sa partnerom, usao je jedno par puta, ali je ejakulirao van, i imali smo peting po klitorisu, znaci to je bilo 38 dana ciklusa, na pregled kod ginekologa sam otisla 42 dana ciklusa i rekla je da folikul nije pukao i da su se zbog toga hormoni uzburkali, ida dodjem na kontrolu za nedelju dana, ja sam otisla danas na 51 dan ciklusa i doktorka je rekla da je folikul pukao i da bi trebalo da dobijem, a sada imam tri pitanja, pvo je: da li je taj folikul mogao otpustiti zdravu jajnu celiju i da dodje do oplodnje posto je toliko dugo rastao bio je 2cm? Drugo pitanje: i da li je moglo doci do trudnoce od presemene tecnosti, od odnosa koji se desio na 38 dan ciklusa, a 42 dana ciklusa folikul nije pukao, da li je spermatozoid mogao preziveti i da li su to bili plodni dani? I trece posto je taj folikul pukao za koliko bih otprilike trebala da dobijem menstruaciju? Veiki pozdrav za vas.

    Odgovoreno: 12. 10. 2013.
    • Poštovana,
      Bez panike, niste trudni, i ne moze da dodje do trudnce na takav nacin, obicna kod ovakav nalaz poremecan hormonski status, i izuzetno retko moze da dodje do trudnce, savetujem vam da cim dobijate menstruaciju uradite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14m21 dan ciklusa) , takodje vam savetujem da uradite uz pregled posle 22 dan ciklusa da biste proverili da li vam cisticni jajnici.