Postovani, molim za pomoc nakon spontanog pojavila mi se escherichia coli u vaginalnom i cervikalnom brisu, radila sam antibiogram i e. Coli je bila osetljiva na gentamicin, neomicin, panklav, bactrim, amracin. Moj ginekolog mi je savetovao da koristim vaginalete koje su mi pravili u apoteci i to 10 dana jednu vrstu leka a 10 dana drugu, ja sam tako i uradila 10 dana sam koristila amracin vaginalete a 10 dana batrim. Nakon nedelju dana po prestanku terapije sam radila ponovo briseve i sada se stnje pogorsalo, pored e coli pojavila se i enterococcus species. E. Coli je sada osetljiva samo na cefuroxim (nilacef, xorimax) amoxsicilin + klavulon kiselina (amoxiklav, panklav) , a enterococcus species je ostetljiv na ampicilin (pentrexyl, ampicilin) erytromycin azitromycin (hemomycin) clarithromycin (klacid, fromilid) norfloxacin levofloxacin (levomax) . Doktorka je ponovo predlozila da koristim samo vaginalete. Molim vas za savet ili eventualno terapiju kao i vase misljenje sta treba prvo leciti e. Coli ili enterococcus ili obe istovremeno i koliko dugo treba primenjivati terapiju. Jos zelim da dodam da sam kod lekara opste prakse trazila uput za urinokulturu i rezultat je uredu nema izolovanih patogenih bakterija.

    Odgovoreno: 12. 10. 2013.
    • Poštovana,
      Vas nalaz je posledica upale grlica materice (cervicitis) , savetujem da se lece obe infekcije u isto vreme oralnom antibiotskom terapijom + vaginalnom terapijom, ne manje od 14 dana.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com