Zamolila bih nekoga da mi odgovori na par nejasnoca oko zaboravljene pilule. Vec par mjeseci pijem yaz pilule. Prosli mjesec sam zaboravila u zadnjoj sedmici popiti jednu rozu pilulu, sutradan sam popila dvije i redovno nastavila piti do kraja blistera. Na zadnjoj bijeloj piluli uvijek dobijem mjesecnicu i takodjer sam dobila i taj mjesec na vrijeme. Ono sto mene zanima je da li ta zaboravljena pilula proslog mjeseca ima ikakvog ucinka na ovaj mjesec, iako ovaj mjesec od prvog dana mjesecnice pijem redovno pilule i skoro u isto vrijeme? Takodjer me zanima da li upala mokracnih kanala, ili bilo kakva upala negativno djeluju na kontracepciju i da li bijelo pranje ima ikakve veze s tim, jer ovaj mjesec mi je bijelo pranje povecano?

    Odgovoreno: 12. 10. 2013.
    • Poštovana,
      Dobro ste postupili kada ste uzeli 2 tablete sutra dan, samo neka vam bude razmak od 12 sati, sto se tice upale one nemaju uticaj na oralnu kontracepciju, savetujem vam da oralnu kontracepciju pocinjete uvek od petog dana ciklusa bez obzira kada ste popili poslednju tabeltu. Takodje vam savetujejem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da biste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) .

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com