Postovani, imam 17 godina i nedavno sam izgubila nevinost. Medjutim avgusta nam je pukao kondom, ja sam popila escapelle iako nije bilo ejakulacije, posle 10 dana sam prokrvarila. Od tog krvarenja, 21 dan kasnije sam opet prokrvarila, dobila sam neki braon iscedak 3 dana prvo, a onda mi je pocela prava menstruacija sa svim simptomima pms. To je bilo u septembru. . Ta menstruacija je pocela 21. Septembra. Medjutim, danas, 10. Oktobra ja sam opet dobila braon iscedak, i to samo kada se obrisem toalet papirom i malo me boli stomak. . . . Inace imam stomacni virus, proliv, mucnina, bol u zelucu vec 5 dana. . . . Ja sam imala seksualne odnose, svi su bili zasticeni kondomom i bez ejakulacije, jedino je jednom decko prvo pogresno stavio kondom, odnosno na pogresnu stranu ali smo taj kondom bacili, i posle 10ak minuta smo spavali sa drugim kondomom. Da li je moguce da sam tako ostala trudna ako je bilo presemene tecnosti na njegovim prstima, ali proslo je 10ak minuta. . . ?? I sta znaci ovaj braon iscedak toliko brzo, menstruacija je bila 21. Septembra a vec 10. Oktobra opet braon iscedak. Trenutno nisam u svom gradu i tek za 2 nedelje mogu kod ginekologa, zbog skole, molim vas recite mi da li je moguce da sam trudna i da li je ovo opasno, ili je ovo posledica pilule? Uplasila sam se da nije implantacijsko, ali uopste nisam imala odnose bez kondoma, a kamo li sa ejakulacijom, cak iako koristimo kondom nikada ne ejakulira? Imam inace hasimoto i cistu na desnom jajniku. Hvala, pozdrav

    Odgovoreno: 12. 10. 2013.
    • Poštovana,
      Niste trudni, imate hormonski poremecaj, savetujem vam da proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa) .