Poštovani, molim vas da mi odgovorite šta to znači kad na histopatološkom nalazu stoji polypus endometrii ima li razloga za brigu i koji je dalji postupak. Unapred hvala

    Odgovoreno: 10. 10. 2013.
    • Poštovana,
      Polip endometrijuma je dobroćudni tumor, sa tankom peteljkom, koji nastaje bujanjem jednog dela sluzokože materice (endometrijum) , obicno nastaje posle upale grlica materice (cervicitis) . Terapija je hirurška. Polip se odstranjuje (polipektomija) , bez panike.