Postovani dr. Posto sam od strane doktorke moje devojke okarakterisan kao neko ko je sterilan, ko ne moze da napravi decu, posto kaze da momak sa 31 god mora da ima bar 70% pokretnih, interesuje me vase misljenje o mom spermogramu, unapred hvala! Zapremina 5. 4 ml izgled belicast p. H. 7. 3 (bazno) broj sperm. U cm3 125. 000. 000 pokretnih sperm. Posle 30 min. 48% slabo pokretnih 3% nepokretnih 49% fruktoza pozitivna likvefakcija potpuna

    Odgovoreno: 10. 10. 2013.
    • Poštovani,
      Imate dovoljno broj spermatozoida, i sa 48% to je dovoljan da napravite dete, eventualno mozete da uradite samo spermokulturu da biste proverili da li imate upalu da biste popravili broj pokretnih.: )
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #121077

    • Mikrobioloski nalaz spermokulturom zive klice nisu izolovane. Zasejane podloge su ostale sterilne.