Postovani, imala sam redovan ciklus na 25. Dan. I 4-5 dana nakon prestanka, idalje neki iscedak (bez mirisa) , pa sam morala dnevne uloske da nosim. Onda sam dobila na 37. Dan, a posle toga, vec45. Dan nemam ciklus. Imam 39. God. , tri carska reza (poslednji 2009.) nemam bolove, normalan uz. Jajnici malo pribijeni materici. Neme promena na grlicu, a kolposkopski nalaz stize za 3dana. Prepisan mi je lek "primolut"2x1 5 dana. Izazvace ciklus, ali ja i dalje ne znam uzrok izostanka. Nemam genetske predispozicije za ranu menopauzu, niti sam naglo smrsala, ni promenila klimu, niti dozivela veliki stres. Mozete li me posavetovati?

    Odgovoreno: 10. 10. 2013.
    • Poštovana,
      Verovatno imate hormonski poremecaj koji treba ispitati cim dobijate menstruaciju (fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa) , uradite uz pregled posle 21 dan ciklusa da biste proverili da li imate cisticne jajnike.