Postovani, danas mi je 12 nedjelja i 4 dan trudnoce, prije dva dana mi je izasao herpes na usni i malo sam se prehladila, pod malo podrazumijevam nemam temperaturu, nije mi tijelo malaksalo vec mi samo iz nosa curi i taj herpes. Ovo mi je prva trudnoca sto se ne mogu pohvaliti za herpes jer relativno cesto mi izlazi na usni. Moje pitanje je koliko je herpes stetan za plod, i da li smijem da koristim aciklovir mast. Nista od lijekova ne koristim, jedem dosta voca i povrca, pijem caj od brusnice i naravno c vitamin je prisutan mnogo vise nego u zdravim danima. Hvala na odgovoru!

    Odgovoreno: 10. 10. 2013.
    • Poštovana,
      Bez panike u prvo tromeseciju i drugo tromeseciju trudnoce i kod ponovljene infekcije nije opsasno po plodu i mozete da koristite aciklovir mast.