Postovani, nadam se da cete mi pomoci brzim odgovorom jer sam malo uplasena. Naime, u 30. Sam nedelji trudnoce i dr mi je juce na pregledu rekao da mi je grlic skracen i da se dosta pogorsao od poslednjeg pregleda. Na izvestaju pise "lako skracen i uloziv do oiu", sta to tacno znaci? Prepisan mi je utrogestan od 200 3x dnevno i receno mi je da maksimalno mirujem. Da li to mirovanje podrazumeva da tokom celog dana lezim, jer ja sam to tako shvatila? Inace, prvo dete sam rodila u 36/37 nedelji i jos od 5. Meseca sam pila partusisten. Plasim se da ce sve to dovesti do prevremenog porodjaja! Nadam se da cete mi dati neki savet i malo pojasniti sve, unapred hvala

    Odgovoreno: 10. 10. 2013.
    • Poštovana,
      Bez panike, mirovanje znaci da ne nosite i ne radite nista tesko, zamolite vaseg ginekologa da vam prepise dodatnu terapiju iz grupe tokolitika.