Poštovani, radila sam briseve na hlamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu - brisevi su negativni. Nalaz bakteriološkog pregleda: vaginalni bris sa antibiogramom: lactobacillus (na direktnom preparatu se uočava veliki broj polimorfonukleara) . Cerikalni bris-kultura i antibiogram: zasejane podloge ostale su sterilne. Da li su ovi nalazi bakteriološkog pregleda vaginalnog i cervikalnog brisa dobri?? Hvala unapred! S poštovanjem,

    Odgovoreno: 08. 10. 2013.

Komentari na pitanje: #121038

    • Poštovani, radila sam bris na hlamidiju, urea i miko, i negativni su. Međutim, u istoj rečenici za negativan rezultat hlamidije stoji “veliki broj polimorfonukleara”. Šta to znači i zašto piše bas pored hlamidije? Pozdrav.