Postovanje, ja bih htela da vas pitam nesto sto me jako zabrinjava. . Naime imala sam ciste na jajnicima, kao i neredovnu menstruaciju, pila sam hormonsku terapiju 1. Orgametril, 2. Cikloproginovu, 3. Primolut nor 5 i to se na neki nacin poboljsalo i ciste su nestale. . Medjutim sada kako sam prestala sa terapijom opet je ista prica sto se tice izostanaka menstr. A desni jajnik me izrazito boli, cesto dole osecan nadutost i pojacan mi je sekret. . Sta da radim. . ? Iskreno strah me je jer razmisljam kao i svaka devojka / zena, zelim dete, pa me strah. . .

    Odgovoreno: 08. 10. 2013.
    • Poštovana,
      Sto se tice ciste, morate da nastavite sa uzimanjem hormonske terapije, takodje vam savetujem da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da biste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) .

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com