Molim vas, potreban mi je savet. Primetila sam jos pre mesec dana nesto sto lici na bubuljicu na sluzokozi ispod/malo sa strane klitorisa. Ne izgleda bas kao klasicna bubuljica - malo je uzvisenje 2, 3 mm koje gore ima okrugao vrh. Iste je boje kao sluzokoza. Tada nisam bila u prilici da odem kod ginekologa. Na sledecem pregledu sam zaboravila to da spomenem (jer ne boli, mozda osecam blagu neprijatnost kada bas dodirnem mada ponekad cak ni to) a doktorka nije sama primetila (iako ja mislim da je na dosta vidljivom mestu) . Kada sam dobila rezultate tog pregleda pap je bio iiia grupa, ascus. Sutra idem na biopsiju. Zanima me da li ova promena ima neke veze sa rezultatom papa testa? Da li su u pitanju kondilomi? Kako se lece? I da li je jedini nacin prenosa seksualnim putem? Hvala unapred.

    Odgovoreno: 08. 10. 2013.
    • Poštovana,
      Bubulice je posledica vaseg pa nalaza, ne znaci da je kondilom, inace asc-us – je atipične skvamozne ćelije neodređenog značaja, nastao kao posledica upale grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com