Poštovani, već pola godine pokušavam da zatrudnim, ali bezuspešno. Na ultrazvuku mi je rečeno da imam cistične jajnike. Radila sam kolposkopiju, papa test mi je ii grupa. Takođe, radila sam i briseve rezultat je sledeći: bak. Kultura vaginalnog brisa - patogene bolesti nisu izolovane bak. Kultura cervikalnog brisa - patogene bolesti nisu izolovane mikološka kultura vaginalnog i cervikalnog brisa - gljivice iz roda candia nisu izolovane trichomonas vaginalis - nije nađen. . Već par meseci mi kasni sa razmakom od 2-4 dana, a nikada ranije mi se to nije dešavalo. Dobijam na 30 dana. Volela bih da mi objasnite rezultat briseva, jer moja doktorka trenutno ne radi i da li cistični jajnici utiču na oplodnju? Unapred zahvalna na odgovorima.

    Odgovoreno: 08. 10. 2013.
    • Poštovana,
      Sto se tice briseva sve uredu, medjutim cisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja koji ometa ovalaciju, zato vam savetujem da proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa i prolactin samo 14 dan ciklusa) .