Poštovani, molim vas da mi kažete na šta sve može da ukaže ovaj nalaz - progesteron, 21 dan ciklusa mi je 100. Referentne bolničke laboratorije u kojoj sam radila analizu su: van trudnoće 1, 0-9, 5 nmol/l a u trudnoći 9, 5-75 veoma me brine ovako visoka vrednost. Menstruacija je dosla na vreme, 27-mi dan i bila je prilično obilna tako da verujem da nije u pitanju trudnoća. Kod lekara koji je tražio analize imam zakazano tek krajem novembra pa vas stoga molim za mišljenje. Hvala

    Odgovoreno: 05. 10. 2013.
    • Poštovana,
      Bez panike, jeste vam visoka progesteron, ako vam izostane menstruacija uradite test za trudnocu a ako je negativan onda proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14 i 21 dan ciklusa)