Poštovani, već 5 meseci pokušavam da zatrudnim, ali bezuspešno. Na ultrazvuku su mi rekli da imam policistične jajnike, papa test mi je ii grupa. . Poslednja menstruacija je bila 02. 09. Dobijam na 28-30 dana, ne kasni mi. Sada mi kasni, grudi su mi se jako nadule i čvrste su, imam povremeni bol u stomaku i kao da mi pulsira, jak bol u donjem delu kičme, ziganje u jajnicima takođe povremeno i pojavio mi se beli sekret. . Da li postoji neka šansa da sam zatrudnela? Pozdrav.

    Odgovoreno: 03. 10. 2013.
    • Poštovana,
      Uradite test za trudnocu, inace cisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja, proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusai prolactin samo 14 dan ciklusa) , takodje vam savetujem da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da biste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) .

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com