Postovani, poslednju mesntruaciju sam imala 22. 08, u avgustu, posle te menstruacije sam na 10 dan ciklusa imala odnos sa partnerom ali nije doslo do ejakulacije u vaginu, menstruaciju jos nisam dobila, danas mi je 42 dan ciklusa, radila sam test 33 i 38 dana ciklusa, oba su negativna, dansa sam bila na pregled radjen ultrazvuk, doktorica je rekla da folikul nije pukao i rezultati su sledeci: uterus avf 4. 6*3. 95. *4. 1cm, desni ovarijum privucen uz uterus 3. 2*2. 9m, so 1 fol 21m, desni ovarijum 2. 6*2. 1cm, moila bih vas da mi protmacite ove rezultate i da mi kazete da li mogu u potpunosti da iskljucim trudnocu? To je bilo moje prvo pitanje. Drugo pitanje je, posto jos nisam dobila, i na 38 dan ciklusa sam sa partnerom imala neku vrstu odnosa, tacnije peting, po klitorisu, par puta usao u vaginu, i nije doslo do ejakulacije unutar vagine, da li moze doci do trudnoce, na ovaj nacin, od predsemene tecnosti, posto folikul nije jos pukao, i posto mi menstruacija kasni? Molila bih vas da mi opsirnije odgovorite o nalazu, o mogucnosti trudnoce u prvom pitanju, da li mogu iskljuciti trudnocu i mogucnosti zaceca na ovaj nacin i na ovaj dan ciklusa u drugom pitanju? Hvala unapred i izvinite na opsirnosti. Pozdrav.

    Odgovoreno: 03. 10. 2013.
    • Poštovana,
      Niste trudni, moze doci do trudnoce ali izuzetno retko, verovatno imate hormonski poremecaj, savetujem vam da proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa) .