Postovani, na poslednjem ginekoloskom pregledu od pre 2 dana kolposkopski nalaz izgleda ovako: epitel egzocerviksa skvamozan, sch+. Oko smu ree zt otvorenog tipa/susp. Condylomata cervicis/ oko zt prostranije polje aw epitela na prednjoj usni sa sporoformirajucim mozaikom, na 2-3h punktacije. Dokt je predlozila da se radi biopsija bez obzira na rez papa testa koji jos nisam dobila. Inace do sada mi je papa uvek bio ii grupa. Zanima me vase misljenje da li je biopsija neophodna. Hvala unapred, pozdrav,

    Odgovoreno: 03. 10. 2013.
    • Poštovana,
      Vas nalaz ukazuje da imate upalu grlica materice (cervicitis) , koju treba adekvatno leciti, sacekajte nalaz pa testa, i onda mozete da uradite i biopsiju, nece vam skoditi.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com