Postovani, pre 10 dana sam imala spontani pobacaj u 10. Nedelji trudnoce, primala sam dva dana methergin injekcije, posle dva dana je uv pregledom utvrdjeno da nista nije ostalo u uterusu, i da nije potrebna kiretaza, te sam sa terapijom 2x2 kapsule cefaleksin u narednih 5 dana otpustena iz bolnice. Moj ginekolog je potvrdio uv nalaz i prepisao mi hemomicin narednih 6 dana po jednu kapsulu. Posle 5 dana beta hcg je bila 21 mlu/l. Krvarenje je potpuno prestalo sedmog dana od pobacaja, da bi se sledeceg dana pojavio bledosmedji trag na ulosku, sledeceg dana vec je bilo tamno smedje boje, a danas je vec krvavi trag. Da li je moguce da je u pitanju neki hormonski poremecaj jer mi je na isti nacin zapoceo i sam pobacaj, ili ce se morati raditi kiretaza?

    Odgovoreno: 03. 10. 2013.
    • Poštovana,
      Dobra vam je terapija, ako nemate bolove ni temperaturu, inace vam savetujem da proverite hormonski status cima dobijate menstruaciju (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa) i da urdite uz pregled posle 21 dan ciklusa da biste proverili da li su vam cisticni jajnici.