Postovani, imam 19 godina (iza sebe operaciju cisti na jajniku jedna pukla, druga citava ostala sa 16godina) , poslje toga imam jako, jako bolne cikluse. Cak gubim svjest prvi dan. Sada 7 dana nakon zavrsetka ciklusa, neprestano mi tece smedji iscjedak, prije mi se nije desavalo. Da li je moguce da su opet ciste i da li moram pod noz?

    Odgovoreno: 30. 09. 2013.
    • Poštovana,
      Cisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja, savetujem vam da proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa) , inace posle operatvnog zahvata trebalo je da dobijate hormonsku terapiju, inace razlicite su prakse u nacinu lecenja cisticnih jajnika, zavisi od velicine ciste, ne mora da bude operativni zahvat.