Postovani, isla sam pre 5 meseci na ultrazvuk i izvestaj lekara je: "uterus inhomogen 8, 4x6, 7x endometrium 0, 5cm. Na zadnjem zidu tumefakt 3, 7x3, 9cm, levo u zidu tumefakt 2, 6x2, 0 cm. D. O. 3, 5x2, 1cm, a l. O. Se ne prikazuje jasno", a od danas izvestaj je: "uterus uvecan 6, 7x7, 9x8, 7 cm, endometrium 0, 4cm. Levo miom 2, 9x3, 0 cm, na zadnjem zidu miom 3, 9x4, 0 cm. D. O. 3, 7x2, 0 cm, a l. O. 2, 7x2, 3cm". Znam da imam miome, zbog toga i idem na redovnije kontrole i ultrazvuk, al me je doktorica malo uplasila kad mi je rekla da ona preporucuje hitnu operaciju. Da l su ti rezultati bas tako kriticni? Inace, imam 34 godine i nemam dece (znam da miomi mogu da uticu na sterilitet, al ja neplaniram da zatrudnim) . Unapred vam hvala na odgovoru. S postovanjem, sandra jovanov

    Odgovoreno: 30. 09. 2013.
    • Poštovana,
      Imate miomatoznu matericu, i verovatno i hormonski poremecaj, pozeljno je stom pre operisate miome, da biste kasnije mogli da ztrudnite.