Postovani imala sam neredovne mestruacije 4godine, dobijala sam na 5, 6meseci. U tom periodu sam studirala i nisam imala odnose nisakim. U zadnje tri godine imam redovne odnose i ciklus mi je bio redovan, medjutim opet mi je postala neredovna. Danas mi je 70. Dan od poslednje menstruacije. Bila sam kod ginekologa pre zadnje menstruacije, koja mi je kasnila 40dana, radila papa i koposkoiju i sve je bilo u redu. Inace pod stresom sam u zadnje vreme i nemam redovne odnose. Imam simptome da cu uskoro da dobijem ali me zanima da li je moguce da nedostatak sexa i stres mogu da uticu na menstruaciju i da li da se javim opet ginekologu koji mi je zadnji put rekao da krenem da pijem kontracepciju jer sam mu ispricala sta mi se desavalo? Hvala unapred

    Odgovoreno: 30. 09. 2013.
    • Poštovana,
      Verovatno imate hormonski poremecaj koji treba ispitati, savetujem vam da proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa, i prolactin samo 14 dan ciklusa) , takodje vam savetujem da uradite uz pregled posle 22 dan ciklusa da biste proverili da li su vam cisticni jajnici, inace ralicite su prakse u nacin lecenja.