Postovani, pre godinu dana ustanovljene su mi ciste na jajnicima ultrazvukom. Na preporuku svog ginekologa pila sam pilule jasmin, ali sa pauzama. Pilule ne pijem poslednjih mesec dana. Medjutim, javljaju mi se bolovi u predelu jajnika i materice. Nedavno je bol bio toliko jak, kao da mi nesto steze i grebe matericu, prvi put sam osetila toliko jak bol u donjem stomaku. Da li imam razlog da brinem?! I zasto je taj bol bio toliko jak? Inace, nemam problema sa ciklusom. Unspred, zahvalna!

    Odgovoreno: 30. 09. 2013.
    • Poštovana,
      Cisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja, savetujem vam da uradite hormonski status (fsh, lh, estradiol, pregesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa) , takodje vam savetujem da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da biste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) .

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com