Postovani, imam 37 god, troje dece, rodila sam ih sa 31, 33 i 35 godina, svo troje carskim rezom. Menstruacije su mi uvek bile na 28 dana, a posle 3. Deteta imam ciklus su na 21, 24, pa cak 35 dana. Idem na redovne ginekoloske preglede, uvek je sve u redu. Ultrazvuk jajnika sam radila u avgustu, ustanovljeno je da su policisticni. Dali je normalno da ciklus imam na 21 dan? Od 3. Porodjaja mi se to 2 puta dogodilo, a takodje 2 puta i na 35 dana. Menstruacije nisu obilne ni bolne, unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 30. 09. 2013.
    • Poštovana,
      Ne uredne menstruacije i policisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja, savetujem vam da proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7 14 21 dan ciklusa) .