Postovanje, isla sam kod ginekologice zbog sumnje na genitalni herpes, odnosno zbog plika (ajmo ga tako nazvat, nesto izmedu plika i prista nemogu odredit) kojeg sam imala na velikoj usni, moja ginekologica me smirlai rekla je kako to normalno izlgeda te kako je vjeroatno posjedica iritacije zbog brijanja, te mi uzela bris za klamidiju i uzorak za papa test (oba nalaza dobra) smirena jel mi nije nista nastavljam sa zivotom, ovaj plik je dosta dugo trajo, a nakon sto se povuka odma mi je nastao drugi na drugoj usni identicno mjesto ko i na prvoj, sobzirom da je moja ginekologica rekla da je to normalno nisam radila paniku, a ja sada vec "strucna" zakljucila sam da se radi o upali bartholinijevih žlijezda jer je lokacija ista i jer je ginekologica rekla da je to noromalno bez dodatnog objasnjenja, iako je to kazem bio kao plik ne nabureno ili slicno. . . Nema veze meni je sve super nakon toga moj sljedeci problem je naotecenje limfe zljezde, lokacija je izmedu pregiba bedra i mons pubisa (iako je vise prema pubisu) , uglavnom isla sam kod doktora opce prakse prvo da me uputi (mjenjo je moju doktoricu) vidio je lokaciju i reko je da je to fizioloski normalno i da nema veze s ginekologijom vec da ako zelim da odem na kirurgiju da mi oni to punktiraju, odlicno sve je uredu samnom jos uvjek, odjednom osjecat peckanje i opet izbi neki plik i sada to mene sve vise i vise pecka i osjecam bol u doljnem djelu trbuha, lokacija velika usna ali gornji dio" kod klitorisa " i ja idem kod ginekologice brzo i ona kaze kako je papa bio uredu, uzme mi bris iscjedka, te kaze kako je i to uredu, te kako je to opet iritacija poslje brijanja i prepise mi betrion mast, usput mi je takoder rekla za limfu da je to normlano da su se cak mozda i nakupile dlake poslje brijanja, rekla mi je da se nebrijem mjesec dana (dio terapije valjda) takoder je rekla da napravim urinokulturu, ja sam mazala s masti otislo je peckanje ali plik je ostao tek kasnije sam od sebe (mast se prema uputama o ljeku koristi 2 tjedna i u tih 2 tjedna nije otiso plik) , u sljedcem periodu me uzasno pocela svrbit vagina sve jace i jace dok me nije pocelo pec i to konsantno (strasno) , trcim ja sto prije kod doktorice opce prakse i ona na svoju procjenu mi prepisuje diflucan te plimycol (zakjucila je da imam upalu jer kako kaze limfe naoteknu kada postoji neka upala iako nije vidjela lokaciju imfe a i urinokultura je uredna) prestalo je peckanje hvala bogu zahvajujuci jednom od ljeka, no svrbez bas i nije, i tako sve samnom normalno mazem se jos uvjek plycolom kada ono meni opet prije 2 dana izbi plik na velikoj usni iako se nebrijem vec skoro 2 mjeseca, a navodno to sve zbog brijanja i dragi doktore ja neznam jel sam ja luda ili sta, dosta sam izbezumljena i neznam ko mi moze objasniti moju situaciju, ispada da si umisljam stvari, pa evo ako vas moglu zamolit da vi kazete svoje misljenje poslat cu vam sliike radi boje procjene, sta mi predlazete? Dali je normlano to, ako je zasto mi posje difulcana se nije procitila limfa ili zasto ako koristim plimycol mi je izbio plik i najvece pitanje-> bila sam kod 3 (2 opce prakse) doktora i svi kazu sve je uredu moje pitanje je da oprostite posto se radi o mom zdravlju, dali mozda oni seru? I jeli to mogucce da mi uskracuju infomacije ili me nezele slat na pretrage jer me ozbiljno ne shvacaju i sl. ? (nalazi koje sam dobila urinokultura, papa, bris za klamidiju, bris sluzi su uredu) a ja se neosjecma tako, iskreno znam kako mi se "ponasa " vagina i meni ovo nis nije normalno, znam da je sve komplicirano, ja sumljam od samomg pocetka na vaginalni herpes ali nsiam pametna i mozda cak i nije to, ali nesto je, jer zadnjih 4 mjeseca mi je nateknut limfni cvor i samo mi se redaju plikovi jedan za drugim, te peckanje i svrabes nije mi niujednom trenutku objasnjeno zasto koj ljek primjenjujem (dali je to zbg gljivica, bakterija i sl. Pa mozda i mozete shvatiti moju izbezumljenost) . . Jedna bitna napomena odkako ovo traje imala sam istog partnera, naci prije pape i od samog pocetka. . . . P. S ispricavam se zbog zahtjevnog i gramaticki neispravnog teskta, trenutacno ne mogu spavat zbg svega iako sam poprilicno umorna pa eto umor radi svoje jer nemam sange prepravljat. . . .

    Odgovoreno: 30. 09. 2013.
    • Poštovana,
      Pazljivo sam citao sve sto ste napisali i iz vaseg opisa mogu zakljuciti da verovatno imate upalu grlica materice (cervicitis) , koju treba adekvatno leciti.
      savetujem vam da uradite kolposkopski pregled zajedno sa cervikalnim i vaginalnim brisevima.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com