Postovani, oko3 godine sam pila diane 35 zbog policisticnih jajnika i neredovne menstruacije i prosle godine negde u oktobru-novembru sam prestala da ih pijem. Prva dva meseca sam imala redovan ciklus ali kasnije opet nisam dobijala na vreme. Pocela bih ponovo da ih pijem pa me zanima kada budem dobila koji dan da krenem sa njima? Danas sam videla tragove ciklusa pa me interesuje od danasnjeg dana kad da pocnem da ih pijem? Da li dok ciklus traje ili kad se zavrsi? Unapred hvala na odgovoru! Ana

    Odgovoreno: 29. 09. 2013.
    • Poštovana,
      Pocinjete od petog dana ciklusa, zatim cekate da dobijate menstruaciju, i tako sledeci ciklus isto nastavite od petog dana, stim ste kompletno zasticeni od sledeceg ciklusa.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #120717

    • Dr Rami Aburas 30. 09. 2013.

      Lakse ce da vam bude kad racunaste od petog dana ciklusa, obzirom da mozete da krvarite posle 2 dana ili 3 dana a neke zene cak posle 4 dana, zato vam lakse da racunate od petog dana ciklusa.

    • Postovani, nije mi samo jasno kako sledeci put pocinjem od petog dana ciklusa kad sam pre dok sam ih pila pravila pauzu 7 dana i pocinjala osmi dan bez obzira da li mi jos traje ciklus ili ne?! Hvala mnogo na odgovoru.