Postovani, pre tri meseca sam se porodila (drugo dete) . Trudnoca je bila uredna, radjeni svi testovi, nisam imala bakterije niti bilo sta slicno. Porodjaj je bio prirodnim putem i sve je proslo lepo. Lohije su mi trajale 40-ak dana. Kad su prestale 2, 3 puta mi se pojavljivala mala kolicina sukrvice. . . Mislila sam da je to neki ``pocetak`` menstruaicije ali nije. Dr mi je rekla da je to normalno sve dok ne dobijem prvu menstruaciju. Da li je vase misljenje isto takvo? U medjuvremenu mi se pojavio sekret svetlozuckaste boje sa neprijatnim mirisom pa sam opet otisla kod dr. Uradila mi je cervikalni bris u kome pise da imam: streptococcus agalactiae (gr b) - u malom broju staphylococcus spp. (koagulaza negativan) -u malom broju lactobacillus spp. Patogene gljivice nisu izolovane direktni mikroskopski preparat: malo leukocita, gram+koke, epitelne celije *ukoliko je neophodno obesklicenje th su penicilinski preparati. Soj rezistentan na eritro-i klindamicin. Kad je dr procitala rezultat pitala me je da li imam neke tegobe tipa svrab itd, a ja ih nemam pa mi je dala povidon jod vaginalete 10dana. Rekla je da bi trebala po nalazu da pijem antibiotike ali posto dojim i nemam tegobe nek ostane na tome da koristim povidon jod vaginalete. Proslo jei tih 10 dana ali ja i dalje imam sekret ali u manjoj kolicini ali istog inteziteta neprijatnog mirisa. Sve ovo vam pisem da bi cula vase misljenje da li treba da opet posetim dr da mi promeni terapiju ili sad treba da ostane na tome kako je? I jos me interesuje da li je moguce da suprug ima te iste bakterije pa prenosimo jedno drugom i da li bi mozda on trebao da dobije neku terapiju. Hvala najlepse! S`postovanjem, keka

    Odgovoreno: 27. 09. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite kolposkopski pregled, verovatno imate upalu grlica materice (cervicitis) koju savetujem da se leci antibioticima, jer jod vagin. Nije dovoljno, zamolite vasu dr. Da vam prepise adekvatnu antibiotsku terapiju koja nije kontraindikovana u fazi dojenje (kao penicillini, ako niste alergicni na penicilin) .

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com