Postovani, ovako trebala bih vas pomoć: moja normalna menstruacija je počela 10. 08 i trajala je do 15. 08 (menstruacije mi uvijek kasne, u prošlosti punih 12 godina su mi znale biti toliko neredovite da bi izostale po par mjeseci i nikada ne bih znala kad cu dobiti menstruaciju, gubitak nevinosti prije godinu i pol otprilike je to promjenio (ja vjerujem da se zbog toga one donekle dovele u red) dobila bih skoro svaki mjesec (lipanj i rujan mislim da nisam dobila nikako prošle god) ali one bi uvijek kasnike onak 10ak dana + - tako da ja nikada neznam izračunati te plodne dane, od gubitka nevinosti nisam bila aktivna i sada me zanima ovo kao što rekoh: moja zadnja menstruacija je počela 10. 08. 2013 i završila oko 15. 08. I ja sam 23. 08. 2013 oko 11h ujutro imala nezaštićen odnos (znači nisam bila aktivna od gubitka nevinosti) dečko je svršio vanka, ali ja se histerično bojim trudnoće. On mi govori da se smirim da sigurno nije ništa bilo. Ali ja sam nakon otprilike 8 sati nakon odnosa popila pilulu za dan poslije. Te 5 dana od odnosa i pilule sam počela krvariti i to je trajalo nekih 4 dana. Sada me zanima da li je to krvarenje 4 dana nakon pilule bilo nuspojava od pilule ili moja nova menstruacija koja je uzrokovana pilulom. Da li da svoju menstruaciju očekujem na 10. 09 ili na 28. 09 kada je bilo to zadnje krvarenje. Ja sam već uradila 4 testa jer se užasno bojim i svi testovi su negativni (testove sam uradila 19 dana od odnosa, 23 dana od odnosa, 27 te 32 dana od odnosa s tim da je zadnji test jedini test koji sam uradila sa popodnevnim urinom, ostali su urađeni na prvi jutarnji urin) . Namjeravam posjetiti i ginekologa. Sada bih vas zamolila da mi vi prokomentirate. Hvala vam unaprijed.

    Odgovoreno: 27. 09. 2013.
    • Poštovana,
      Ova krvarenje od 4 dana smatrajte da je menstruacija, i odatle racunajte, verovatno imate hormonski poremecaj, zato vam savetujem da se javite vasem ginekologu i proverite hormonski status i da uradite uz pregled posle 22 dan ciklusa da biste proverili da li su vam cisticni jajnici.